O nás

Moje chovatelská stanice psů PUELLA FERA vznikla v roce 1996. Protože již od dětství miluji koně a psy, postavili jsme s rodinou dům a dodnes postupně budujeme ranč v krásném prostředí polosamoty u Zlína. Máme tady ideální podmínky pro chov psů a provozujeme zde ekologickou farmu s chovem koní a ovcí.

Při výběru vhodného plemene padla v polovině devadesátých let volba na tehdy málo známého australského ovčáka (AUO). V roce 2000 jsem vstoupila do světa AUO, protože moje první fenka Beckie byla v české plemenné knize zapsána jako 4. AUO v ČR. A díky její fantastické povaze jsem tomuto plemeni zcela propadla. Koncem roku 2002 jsem s Beckie odchovala vůbec první vrh AUO v ČR zapsaný pod FCI (což nebylo administrativně vůbec jednoduché).

Fenky Beckie a její mladší „bluemerle“ sestra Fiti jsou zakladatelkami mého chovu a jejich potomci jsou úspěšní nejen v mé chovatelské stanici. K chovatelským účelům vybírám pouze nejkvalitnější jedince a mojí snahou je odchovávat exteriérově i povahově výborné psy, kterým se zároveň snažím vybrat ty nejlepší nové majitele.

V roce 2005 jsem importovala z Itálie prvního trikolorního psa Chupachupse, který je mnohonásobným šampionem krásy. Ten se významně zapsal do linie chovu AUO v ČR. Dnes mám ve své chovatelské stanici kromě vlastního chovu i několik australáků ze zahraničí. Mnozí psi z mého chovu se pyšní úspěchy na poli výstaním (šampionáty a tituly z prestižních výstav) i pracovním (již splněny na dvě desítky zkoušek). Za úspěch považujeme i to, když jsou štěňátka z našich vrhů u nových majitelů spokojená a když z nich vyrostou výborní společníci celé rodiny.